Home

Навигација

Контакт

Анкета

Дали мислите дека компјутерите се доволно искористени во наставата?:

Наставни предмети

Распоред

ВРЕМЕТРАЕЊЕ НА ЧАСОВИ

2

Новогодишен маскенбал

Радовиш, 30 декември 2010

 И нашето училиште оваа година се впушти во маскенбалските лудории, карактеристични за нашиот град во предновогодишните денови. Спортската сала на ООУ Никола Карев, со спортски дух, но сепак маскенбалсkо-новогодишен изглед, беше најдобрата локација за едно најнеобично дружење на сите расположени од осмите одделенија заедно со нивната наставничка по англиски јазик, Цветанка Кршкова.

Рекламни банери

Календар на настани

«  

May

  »
M T W T F S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Add to calendar

Фотогалерии

Вкупно посетители

  • Досега го посетиле сајтот
  • :825092